Лінія для механічної переробки олійних культур від ТехноМашСтрой – обладнання, котре успішно використовується у промисловому виробництві з метою переробки сої. В результаті використання цієї спеціалізованої лінії фермерське господарство отримує можливість постачати на ринок соєву олію, соєвий шрот (або жмих) та інакші похідні продукти обробки сировини.
Етапи технологічного процесу ліній МПО:
Загалом основні етапи технологічного процесу механічної переробки сої включають у себе:
1. Очищення - від сої відокремлюються сторонні домішки (пил, бруд, камінчики).
2. Лущення – для забезпечення покращеної екстракції олії від сої відокремлюється лушпиння.
3. Екструдування - попередня обробка сої, отримується екструдований шрот для подальшої переробки;
4. Екстракція олії - за допомогою механічного пресування пресами нашого виробництва отримується соєва олія.
5. Фасування і зберігання – здійснюється у відповідних щодо безпеки продукту та його якості умовах.
Технологічна схема лінії для переробки сої типу "МПО":
Ключовими етапами спеціальної схеми технологічної лінії для переробки сої типу "МПО" виступають:
1. Очищення - первинне очищення соєвих бобів від домішок (каміння, пилу, залишків стебел та інакших сторонні частинок) здійснюється завдяки використанню решітчастих сепараторів та повітряних очисників. Це необхідно для того, щоб максимально очистити сировину перед тим, як відправляти її на подальшу обробку.
2. Відділення лушпиння (обрушення) – на спеціальній обрушувальній установці лушпиння відділяється від ядра. Це забезпечує зниження вмісту волокон і підвищення виходу олії. В подальшому відділене лушпиння можна використовувати на інакших етапах виробництва. Також воно може слугувати сировиною для іншого виробництва. До прикладу, цей побічний продукт успішно застосовують в кормовій промисловості або для виробництва паливних пелет з метою отримання енергії.
3. Екструдування ядер сої – в екструдері ядра сої пропускають через камери з високим тиском і температурою. Це дозволяє зруйнувати клітинну структуру і підготувати сою до процесу віджимання олії. Окрім того завдяки екструдуванню збільшується засвоюваність побічного продукту після віджимання соєвого шроту та забезпечується більш ефективне віджимання олії. Головна мета екструдування - знизити вміст уріази та збільшити відсоток олії.
5. Віджимання соєвої олії – для того щоб отримати максимальну кількість високоякісної олії ядра сої відразу після екструзії подають на прес для механічного віджимання. У подальшому олія може проходити додаткову обробку - фільтрацію та очищення. У результаті віджимання отримують побічний продукт - соєвий шрот (макуха) . Його успішно використовують у кормовій промисловості.
Окремо слід зупинитися на двох вищесказаних додаткових етапах обробки: очищенні та термічній обробці. Очищення соєвої олії від механічних домішок полягає у фільтрації. Завдяки очищенню підвищується якість та чистота олії, що значно підвищує її харчову та/або технічну цінність.
Відносно термічної обробки соєвого шроту після віджимання слід зауважити, що таким чином виробник знижує вміст антиживильних речовин, до прикладу, інгібіторів трипсину.
На останньому етапі виробництва продукцію фасують у відповідні для кожного з отриманих продуктів упаковки та відправляють на зберігання (чи транспортують до замовника).
Переваги лінії "МПО" від ТехноМашСтрой:
Лінія "МПО" від ТехноМашСтрой має ряд специфічних особливостей, котрі вигідно відрізняють її від доступних на сучасному ринку аналогів. У першу чергу мова йде про:
· автоматизацію – зменшує необхідність ручної праці і підвищує продуктивність виробництва;
· мінімізацію втрат – зводить до мінімуму втрати сировини на кожному етапі; досягається завдяки сучасним технологічним процесам;
· гнучкість процесу – завдяки лінії "МПО" підприємство отримує можливість переробляти сою різних сортів та якості та при цьому регулювати параметри екструзії та віджимання.
За допомогою ліній переробки сої підприємство отримує якісну соєву олію та шрот з високим вмістом протеїну, що само по собі надзвичайно важливо для кормової та харчової промисловості. При цьому обробці підлягає уся без винятку соя, незалежно від її сорту та якості.
Показники лінії виробництва сої «МПО» за умов використання пресів різної конфігурації:
Показники продуктивності та ефективності лінії виробництва сої «МПО» можуть значно відрізнятися в залежності від того, які преси для віджимання олії використовуватимуться. Для того щоб зрозуміти, про що йде мова необхідно ознайомитися з обома варіантами - «Лінія переробки сої МПО-300» та «Лінія переробки сої МПО-500».
Прес «МП-100 DUO» використовується на малих або середніх виробничих потужностях. Механічний віджим олії відбувається на високому рівні автоматизації, що гарантує надійність обладнання.
Основними показниками «МП-100 DUO» є:
· продуктивність – в середньому від 280 до 300 кг сировини на годину;
· вихід олії – кінцеві показники безпосередньо залежать від того, який саме вміст олії в сої (він змінюватиметься в залежності від сорту); переважно 15 - 18%. При цьому вихід олії може досягати планки у 18–25 кг на 100 кг сировини;
· вологість шроту - після віджимання цей показник може коливатися у рамках 6–8%;
· енергоспоживання - приблизно 15 кВт на годину;
· температура віджимання - під час експлуатації пресу температура може досягати 100–120°C;
· розміри обладнання - «МП-100 DUO» набагато компактніший у порівнянні з більшими модифікаціями пресів, що дуже зручно для виробництв середніх масштабів.
Прес «МПП-500», що здатний обробляти великі обсяги сировини використовується для великих промислових потужностей.
Основними показниками «МП-500 DUO» є:
· продуктивність – в середньому від 400 до 500 кг сировини на годину;
· вихід олії – кінцеві показники безпосередньо залежать від того, який саме вміст олії в сої (він змінюватиметься в залежності від сорту); переважно 15 - 18%. При цьому вихід олії може досягати планки у 18–25 кг на 100 кг сировини;
· вологість шроту - після віджимання цей показник може коливатися у рамках 6–8%;
· енергоспоживання – приблизно 30 кВт на годину;
· температура віджимання – під час експлуатації пресу температура може досягати 100–130°C; точний показник залежить від налаштувань обладнання;
· розміри обладнання - «МП-500 DUO» достатньо великий у порівнянні з іншими модифікаціями пресів, що дуже зручно для виробництв з великими промисловими потужностями.
До особливостей пресу «МП-500 DUO» можна віднести:
· високу продуктивність, котра дозволяє переробляти велику кількість сої, це робить його економічно вигідним для використання на великих підприємствах;
· надійність та міцність обладнання, котре позиціоноване на інтенсивну експлуатацію та мінімальні простої;
· можливість інтеграції пресу у великі автоматизовані лінії для забезпечення безперервного процесу виробництва.
Отож, ознайомившись з даними можна підвести наступні підсумки:
«МП-100 DUO» - прес, оптимальний для використання на малих і середніх підприємствах, де немає потреби у обробці великих обсягів сировини. Його продуктивність дещо нижча, але водночас для невеликих підприємств це компенсується більш компактними розмірами та значно меншим рівнем споживання електроенергії.
Натомість, прес «МПП-500» призначений для високопродуктивних великих підприємств. Суттєві енергетичні витрати, що пов’язані з використанням цього обладнання, виправдовуються великою кількістю обробленої сировини та значно ефективнішим віджимом олії.
Тим не менше, обидва преси здатні забезпечити високий вихід олії. Тож вибір обладнання безпосередньо залежить від потреб кожного конкретного виробництва.
Лінії для переробки сої «МПО-300» та «МПО-500» мають декілька ключових відмінностей, що роблять їх конкурентоспроможними та привабливими для більшості виробників.
До основних переваг відносяться:
1. Ціна – власне цей показник для багатьох власників підприємств є вирішальним у виборі обладнання. Особливо демократична вартість обладнання від виробника ТехноМашСтрой помітна в сегменті середніх та великих підприємств. Вона нижча, ніж у багатьох міжнародних брендів. Саме це робить ці преси більш доступними для малих та середніх бізнесів. При цьому якість обладнання від зниження вартості не страждає, користувачі отримують функціональне, якісне обладнання з надійним набором функцій.
2. Інтуїтивний інтерфейс - управління лініями максимально зручне для користувача. Це дозволяє власникам підприємств звести до мінімуму витрати на навчання персоналу. Слід зазначити, що багато з компаній - конкурентів пропонують набагато складніші системи керування обладнанням для переробки сої.
3. Автоматизація процесу – її високий рівень дозволяє знизити потребу в праці робітників, що значно знижує видатки на оплату заробітної плати.
4. Просте налаштування та регулювання ліній налаштоване таким чином, що оператор може без проблем адаптувати роботу обладнання до будь яких конкретних параметрів сировини чи показників необхідної продуктивності.
5. Технічна підтримка, сервіс гарантійного та післягарантійного обслуговування - усі лінії «МПО» супроводжуються повною технічною підтримкою, до якої окрім сервісного обслуговування входить також і постачання запасних частин. Таким чином підприємства мають можливість звести до мінімуму час на простій у випадку технічної несправності.
6. Навчання персоналу допомагає новим користувачам відразу ефективно експлуатувати обладнання, не потребуючи при цьому сторонньої допомоги. До того ж покупцям завжди доступна підтримка у онлайн та офлайн режимах, що дозволяє набагато швидше вирішувати виникаючі технічні проблеми.
Технології, які використовуються в лініях переробки сої від компанії «ТехноМашСтрой» пройшли численні випробування в умовах реальної експлуатації. Саме це гарантує споживачам надійну та стабільну роботу обладнання на протязі тривалого часу.
Окрім цього надійність та якість конструкції забезпечується високоміцними матеріалами з котрих виготовлюються преси. Стійкість до зношування особливо важлива у випадках, коли обсяги сировини дуже великі. Інноваційні конструкційні рішення у свою чергу забезпечують мінімальний ризик технічних збоїв.
Адаптація під різні умови та гнучкість у налаштуванні під різні сорти сої та інші олійні культури робить лінії для переробки сої «МПО» універсальним для різних підприємств. Враховуючи, що обладнання спроектоване з мінімальними вимогами енергоспоживання, що дозволяє знижувати операційні витрати, можна сміло стверджувати, що порівняно з аналогами продукція від «ТехноМашСтрой» значно виграє.
При цьому підприємство отримує обладнання, що гарантує високу швидкість переробки соєвих бобів, що дозволяє обробляти великі обсяги сировини за короткий час. Автоматизація лінії дозволяє безперервно виконувати процес переробки без значних простоїв. Використання сучасних технологій віджимання та екструзії дозволяє досягти максимального виходу соєвої олії з сировини. Відповідно ефективне екстрагування дозволяє підприємству зменшувати втрати олії та забезпечити вищу рентабельність.
Мінімальні викиди та відходи, що роблять лінію переробки сої «МПО» екологічно чистим рішенням у виробництва соєвої олії. Побічні продукти, такі як лушпиння та шрот, можуть бути використані для виробництва кормів або біопалива. Таким чином підприємство працює без відходів.
Компанія «ТехноМашСтой» з її багаторічним досвідом у виробництві промислового обладнання та стабільною присутністю на ринку мА прекрасну репутацію на українському та зарубіжному ринку. Це підтверджено численними позитивними відгуками вдячних клієнтів. Лінія для переробки сої «МПО» влучно поєднала в собі високу продуктивність, максимальний вихід олії, простоту в експлуатації та обслуговуванні. Це робить її оптимальною для підприємств різного масштабу.
Ознайомитися з роботою нашого обладнання Ви можете на наших каналах: