У нашій статті йдеться про виключення власної ваги, тобто, про корекцію нуля без процесу калібрування в умовах навантажених ваг.
У цьому режимі користувач дістає можливість без проведення калібрування змістити нульове значення. Це необхідно передусім у випадках, коли калібрування виконувалося із застосуванням додаткових пристосувань, які, відповідно, мали власну вагу, а наразі ваги експлуатуються без цього устаткування. Також корекція ваги без проведення калібрування знадобитися у випадках, коли нуль на вагах «втік убік» без якихось зрозумілих причин.
1. Для підготовки обладнання до роботи (експлуатації), у тому числі для включення обладнання, необхідно виконати такі дії:
1.1. Вимити й витерти досуха всі частини обладнання, які в разі роботи обладнання контактуватимуть із продуктом, що дозується. Категорично забороняється робити механічне очищення тензодатчика. Увага! мити потрібно у такий спосіб, щоби виключити попадання вологи на панель управління та інші електричні частини обладнання.
1.2. Встановити вагову платформу і відрегулювати висоту її майданчика таким чином, щоби пакування (тара, мішок) вільно розміщувалося під лійку (безперешкодно встановлювалося на столику, що зважує та легко прибиралося з нього). Водночас край лійки має бути розташованим у максимальній близькості до краю пакування. Саме ж пакування не мусить торкатися рами, лійки й ін., щоб уникнути погрішності під час зважування.
1.3. Встановити пакування (тару, мішок), у яке робитиметься дозування, на майданчик вагової платформи *.
* Установка пакування (тари, мішка) потрібне для проведення калібрування контролера за умови включення живлення й обладнання нульових значень ваги (з урахуванням ваги порожнього пакування). У разі зміни ваги тари для фасування, скоригувати відповідні параметри контролера (зробити тарування, вивести вагу на нуль, тобто виключити вагу тари).
1.4. Перед початком роботи, у процесі налаштування меню контролера, зробити калібрування тензодатчика обладнання (см п. 1.7). Увага! Калібрування тензодатчика має виконуватися в умовах відсутності вітру і вібрації.
1.5. Повернути вимикач живлення обладнання. Водночас має включитися контролер.
1.6. Засипати продукт, що дозується, у бункер обладнання.
1.7. Настроїти меню контролера, виконавши такі дії:
Пункти меню:
Вага дозування — установка ваги порції від 150 г до 50000 г крок зміни 10 г (затискаючи кнопку збільшення/зменшення і кнопку МЕНЮ крок збільшиться до 100 г).
Швидкість дозування — встановлення швидкості (амплітуди вібрації) від 0–100 % (за умови зміни швидкості, з одночасним натисненням на педаль, лоток буде приведений у дію на заданій швидкості).
Вага точного завантаження — вага, з якої розпочнеться точне завантаження. Крок 10 г (затискаючи кнопку збільшення/зменшення і кнопку меню, крок збільшиться до 100 г)
Швидкість точного дозування — швидкість подання для здійснення точного дозування. Крок від 60-до 100 % (якщо зміна швидкості, завдяки натисненню на педаль, лоток буде приведений у дію на заданій швидкості). Налаштування (калібрування) тензодатчика — для точнішого налаштування встановити на платформу контрольний вантаж масою рівного бажаного дозування (не більш ніж 50000 г)
Кнопками угору/вниз встановити коефіцієнт, за умови використання якого показана вага на дисплеї дорівнюватиме вазі контрольного вантажу.
Увага:
Коефіцієнт може бути як із доданим значенням, так і з від’ємним. У процесі роботи, а також під час зміні температури довкілля, необхідно робити поправку коефіцієнта тензодатчика).
Перед початком роботи, у разі зміни ваги тари, а також після калібрування ваги необхідно скинути тару одночасним натисненням кнопки угору та вниз.
Дії, передбачені в пункті 9.1, потрібно здійснювати повністю тільки в разі першого включення обладнання або у випадку зміні продукту, що дозується. У разі, якщо обладнання не припускає зміни продукту, що дозується, за умови її подальшого включення деякі дії, такі як встановлення програми дозування, можна не здійснювати.
Приклад роботи на обладнанні:
1. Перед початком роботи необхідно переконається у відсутності сторонніх предметів на платформі.
2. Одночасним натисненням кнопок УГОРУ ВНИЗ відбити тару. (нульова вага встановиться автоматично). Примітка: цю процедуру необхідно проводити після кожного включення.
3. Кнопкою вибору пунктів меню переходимо в меню налаштування ваги дозування, кнопками УГОРУ або ВНИЗ встановлюємо вагу дозування (наприклад, 15000 г)
Примітка: для швидшої зміни значень можна, під час натиснення кнопці УГОРУ або ВНИЗ, увімкнути кнопку МЕНЮ. Водночас збільшиться швидкість зміни значень.
4. Кнопкою МЕНЮ переходимо в меню налаштування ваги точного дозування, у цьому меню встановлюємо вагу, після досягнення якої дозатор зменшить швидкість подавання сировини. Вага точного дозування не має перевищувати вагу дозування. Рекомендуємо встановити значення на 500–700 г менше ваги дозування. (Наприклад, 14400 г у разі дозування 15000 г.) Примітка: вага точного дозування залежить від типу сировини.
5. Далі, кнопкою МЕНЮ, переходимо в розділ калібрування ваг. Встановлюємо на платформі контрольний вантаж, маса якого дорівнює масі дозування (у нашому прикладі це 15000 г). Якщо вказана вага не вірна, кнопками ВГОРУ або ВНИЗ змінюємо калібрувальний коефіцієнт. Маса контрольного вантажу має дорівнювати вазі, що відображається на дисплеї.
6. Після проведення калібрування, кнопкою МЕНЮ, повертаємося на головний екран, прибираємо контрольний вантаж, і відбиваємо тару одночасним натисненням кнопками ВГОРУ і ВНИЗ. Примітка: у процесі роботи може статися так, що у разі встановленої ваги, наприклад в 15000 г, дозатор подає, наприклад 15250 г. Це відбувається в разі залишкового зсипання сировини на краю платформи. У такому випадку необхідно зменшувати масу дозування.
Ознайомитись з роботою нашого обладнання Ви можете на наших каналах: