Виробництво пелет — екологічний підхід до бізнесу та достойна альтернатива використанню природного газу, вартість якого стрімко зростає. У порівнянні з пелетами й дрова, і вугілля мають очевидні недоліки, серед яких насамперед необхідність великих площ під зберігання такого виду палива, неможливість автоматизації процесів та потреба в спеціальних умовах зберігання.
Пелети та їхні переваги:
Пелети це продукт деревообробної та аграрної сфери — спресовані відходи циліндричної форми. Пелети можна отримати не лише з подрібненої деревини, також, у якості сировини використовують такі відходи сільськогосподарського виробництва, як лузга з кукурудзи, соняшника чи вівса, торф’яні відходи. Грануляція відбувається під тиском та підвищеними температурами, а у якості сполучної речовини виступає лігнін. Лігнін це рослинний елемент, що пластифікується під впливом температури та певної вологості. Водночас у виробництві не використовується ніяких клеїв, чи будь-яких інакших хімічних домішок. У середньому, розмір пелет залежить від вподобань замовника чи можливостей виробника, може становити 10 — 40 мм у довжину із діаметром 6 чи 8 мм.
Очевидними перевагами пелет можна впевнено вважати:
· стабільно високу якість горіння;
· абсолютну безпеку;
· екологічність;
· можливість автоматизувати процес горіння та управління ним;
· мізерний залишок відходів горіння.
Не менш важливою перевагою пелет є й постійно високий показник насипної щільності, що дає можливість без проблем перевозити їх на значні відстані. Процеси навантаження/розвантаження та спалювання можуть бути автоматизованими.
Екологічна привабливість:
Гранули з відходів деревини цілком безпечні з погляду екології. Під час спалювання пелет кількість вуглекислого газу, що потрапляє в атмосферу, така сама, як його кількість під час природного розкладання деревної маси.
На сьогодні розрізняють три сорти пелет:
· преміум — білі;
· індустріальні;
· стандартні — агропелети.
Зупинимося на кожному з них докладніше.
Преміум сорт:
Light pellets, як їх ще називають «світліші за кольором». Такого ефекту вони досягають унаслідок попередньої корки дерева перед його дробленням та гранулюванням. Це важливий чинник для попереднього правильного сушіння деревини. Виробляють пелети преміум сорту з тирси, що утворилася під час використання твердих та м’яких порід дерева, без кори. Білі пелети також мають різновиди, згідно з європейською класифікацією «EN 14961–2»:
· «EN Plus-A1» — для котлів опалення домашнього використання;
· «EN Plus-A2» — стандартні для домашніх котлів;
· «EN-B» — пелети для промислового використання.
Середня теплотворна здатність білих пелет — 4200 ккал/кг. Зольність — нижче 0.5 %. Щодо недоліків, то можна зазначити лише порівняно високу вартість, яка віддаляє окупні можливості переобладнання опалювальної системи.
Індустріальні:
Теплотворна здатність аналогічна з пелетами преміумкласу, але зольність вища, 2–3 %. Темніший колір пелет свідчить про те, що в них присутні домішки:
· кори дерева;
· піску;
· землі.
Окрім домішок такі пелети (особливо з зольністю вище 3 %) містять шлак, який під час взаємодії з високими температурами не потрапляє в димову трубу, а навпаки, осідає в котлі, що може призвести до виходу його з ладу. Такі пелети можуть використовуватися лише в певних різновидах котлів.
Стандартні — агропелети:
Цей вид палива отримують від перероблення соняшникового насіння чи лущення гречки. Колір темний. Теплотворна здатність — 3900 ккал / кг. Зольність від 3 %. Використовуються в котлах, призначених на 1000 та більше м2. Вони не завдають шкоди довкіллю, вигідні з економічної точки зору, мають низьку вартість, що робить їх ще більш популярними.
Переваги використання пелет:
Очевидні переваги пелет лише збільшують їхню популярність:
· просте завантаження в паливний котел;
· гранула не розпорошується;
· пелети не чутливі до взаємодії з вологим середовищем;
· нульова ймовірність самозаймання;
· висока тепловіддача;
· значний період горіння;
· стійкість до гниття та плісняви;
· не потребують великих площ для зберігання.
Підприємства, котрим найвигідніше використання пелет:
Обладнання для гранулювання відходів деревообробки стане оптимальним варіантом для використання на:
· лісозаготівлях — після очищення зрізаних дерев від кори, крони та коренів залишається велика кількість відходів. Гілки, коріння, листя, тирса й уламки стовбурів стануть сировиною для виробництва пелет та зроблять підприємство практично безвідходним;
· лісохімічні підприємства — під час первинної деревообробки, під час якої відбувається виготовлення сірників, фанери та різноманітних пиломатеріалів та вторинної обробки деревини (виготовлення складових для меблевої промисловості чи індустрії музичних інструментів) можливе перероблення в пелети деревного пилу, трісок та тирси, кори та стружки.
· меблеві підприємства — можуть отримувати пелети зі шліфувального пилу, стружки та кускових відходів.
Відсутність вибухонебезпечності та відсутність ризику самозаймання, довгий період зберігання та можливість транспортування на великі відстані робить пелети кращою альтернативою газовим теплогенераторам.
Для сучасних виробників продукції деревообробки важливо не лише займатися випуском якісної продукції європейського рівня, але і зводити до мінімуму витрати на утилізацію відходів та, навпаки, дістати прибуток із їхнього перероблення на пелети. Не менш важлива й екологічна орієнтованість підприємств, які переробляють відходи дерево виробництва та забезпечують споживачів екологічно чистим та дешевим альтернативним паливом. Отож, виробництво пелет — надзвичайно перспективний напрям сучасного бізнесу. Продукт виробництва може використовуватися для власних цілей підприємства, продаватися на внутрішньому ринку країни чи експортуватися.
*ПЕРЕГЛЯНУТИ ВАРІАНТИ ЛІНІЙ МОЖЕТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ!*
https://tehnomashstroy.com.ua/g50639081-oborudovanie-dlya-proizvodstva
Ознайомитися з роботою нашого обладнання Ви можете на наших каналах: