На початок дамо визначення терміну «гранулятор». Гранулятор — обладнання, яке перетворює сипучу сировину (кормові суміші, тирсу, солому) у гранули. Після перетворення їхній склад не тільки не втрачає свої корисні якості, а навпаки, набуває поліпшені. Але про все докладніше.
З якою метою створювався прес гранулятор? Ще в 1930 році в США на одній із лісопилень виявили, що під час пресування тирса дерева виділяє клейку речовину під назвою лігнін. Спресована тирса та інші відходи деревообробної промисловості під час горіння виділяли набагато більше тепла, їх було зручно зберігати. Тоді виникла ідея створити прес гранулятор, який буде перетворювати відходи в ефективне біопаливо, яке не виділяє в атмосферу токсичних та хімічних елементів. Спочатку ідею не приймали серйозно через невисоку вартість на газове обладнання, але з плином років і зміною цін на газ, пелети й пелетні котли почали поширюватися з блискавичною швидкістю.
Фермери також звернули увагу на гранулятори. За допомогою цього обладнання можна було створити гранулу комбікорму, яку тварині доводилося з’ їдати цілою, не вибираючи улюблені компоненти, а відповідно здобути всі необхідні поживні цінності. І знову вагомою перевагою стало зберігання і транспортування такого комбікорму, а також можливість виробляти гранули не тільки для тварин, але і для домашньої птиці.
ПОРИНЕМО У ПРОЦЕС ГРАНУЛЯЦІЇ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ІЗ СИПКИМ КОРМОМ?
На етапі пресування сипкий матеріал піддається високим температурам і сильного пресування, унаслідок чого складні хімічні речовини розпадаються на надпрості. Наприклад, крохмаль розпадається на ще простіші цукри, які краще і швидше засвоюються. Крім цих переваг можна зазначити й те, що суміш проходить етап знезараження, у якому знищуються хвороботворні мікроорганізми, що спричиняють кишкову інфекцію.
Після того, як суміш була завантажена в бункер, вона рівномірно надходить у пресувальну частину гранулятора, а саме в обертову матрицю і рухливі ролики. Далі спресована суміш виходить через фільєри (відчини). Довжина гранули контролюється спеціальним ножем-відсікачем, встановленим у грануляторі, а діаметр завдяки різним отворам у матриці. Спеціалісти компанії «ТехноМашСтрой» підбирають матрицю під ваші потреби й побажання з урахуванням того, що Ви хочете виробляти.
ЧОМУ ВИГІДНІШЕ ПРИДБАТИ ГРАНУЛЯТОР, НІЖ КУПУВАТИ ГРАНУЛЬОВАНИЙ КОМБІКОРМ?
По-перше, це зазвичай, вартість, кожен раз переплата становитиме, як найменше 100 % якщо купувати готовий корм.
По-друге, дізнатися про справжній склад гранули не вийде, тому що виробник, щоби здешевити продукт, може доповнювати його чим завгодно.
По-третє, у Вас є можливість оптимізувати корм під свої потреби.
У разі купівлі гранулятора можна бути переконаним у тому, що тварини одержують саме той склад, який був завантажений у бункер. Також можна бути спокійним і за якість сировини. Зрештою, гранулятор дуже швидко окупається внаслідок високого попиту на готовий продукт.
ОСОБЛИВОСТІ ГРАНУЛЯТОРІВ «ТЕХНОМАШСТРОЙ»
Наші фахівці створюють гранулятори, які повністю адаптовані під умови України. А саме: з низькою витратою електроенергії, продуктивні, універсальні, недорогі. Це не просто слова, серед нашого асортименту представлені моделі потужністю від 1,5 кВт і до 37 кВт і продуктивністю від 40 кг/рік до 500 кг/рік. Також завжди можна підібрати обладнання і за габаритами. У лінійці є компактні моделі, які легко розмістити на звичайному столі та які легко транспортувати. Також є і більш потужні гранулятори, які можна комплектувати сушарками, калібраторами, транспортерами та зволожувачем, що створює мінізаводи з виробництва пелет та комбікорму.
Універсальність наших грануляторів полягає в тому, що змінюючи матрицю з фільєрами можна виробляти гранули діаметром від 2 до 8 мм, що дає змогу виробляти корм для худоби, середніх тварин, кролів та птахів. Переваги гранул оцінили й на рибних фермах: гранула довго не розмокає у води й зберігає у вологому середовищі всі свої поживні властивості.
Ми також виробляємо ролики та всі складники до гранулятора. Запасні частини завжди в наявності, тому наші клієнти не турбуються за простій обладнання. Станина й різальні елементи виготовляються з легованої сталі.
Наша компанія надає можливість зібрати гранулятор самостійно: кожен робочий вузол можна придбати окремо. Є і вибір двигунів, на один і той же гранулятор може бути встановлений двигун на 220 В або 380 В, що дає можливість використовувати його й у побутових умовах і на виробництві. Це буде корисно і для тих, у кого вже є станина й інші робочі елементи й не вистачає тільки двигуна.
Устаткування для виробництва гранул можна впевнено назвати 2 в 1, завдяки тому, що на виході здобути або гранульований комбікорм, або паливні пелети. Усе залежить від того, яка сировина буде завантажена в обладнання: кормова суміш або тирса. Останнім часом популярні пелети із соломи, біомаси, сіна, лушпиння соняшнику, ріпаку, очерету, трави й т.ін. Одним словом, те, що залишається після збирання полів автоматично можна перетворити в біо паливо, обігрівати їм будинок або прибудові, ферму та ін.
Багатьох приємно утішить і легкість в управлінні, а також наявність у деяких моделях оглядових віконець, що дозволяє спостерігати за процесом на кожному етапі. Для запуску й експлуатації наших грануляторів не потрібно проходити спеціальне навчання: будь-який оператор впорається із цим завданням. Щоб дізнатися ще більше, зателефонуйте нам, і ми розповімо про деталі.
Наш сайт: mkukraine.com.ua