Продавець ТехноМашСтрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
81 відгук
ТехноМашСтрой
Контакти
ТехноМашСтройЄвгеній Олегович
вул. Чкалова 15, Черкаси, Україна
+380 (98) 435-93-43
Kyivstar
+380 (73) 054-15-19
Life:)
+380 (95) 947-75-21
МТС
No. 657731401TMC_Evgeniy+380984359343+380984359343
Мапа
+380 (98) 435-93-43
+380 (73) 054-15-19
+380 (95) 947-75-21

Професійне виробництво комбікормів

Професійне виробництво комбікормів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виготовлення спеціалізованих кормових сумішей для диких та свійських тварин – це надзвичайно актуальний та прибутковий бізнес. Кормові суміші можуть містити у собі самі різноманітні елементи. До прикладу, це може бути зерно або соя, м'ясо-кісткове та/або рибне борошно, олію, вітамінні та мінеральні домішки.

Саме комбікорм вважаться універсальним та найбільш актуальним джерелом харчування майже для усіх видів тварин. Широко використовуються комбікорми у сільському господарстві. Ними годують корів та свиней, курей та коней та багатьох інших сільськогосподарських тварин. Саме тому основною цільовою категорію власників виробництва комбікормів  тваринницькі ферми, що постійно потребують якісного комбікорму. Окрім них цільовою аудиторію заведено вважати:

·       зоопарки, резервати та центри охорони диких тварин у яких утримуються рідкісні види диковинних тварин. Багатьох з них також годують якісними комбікормами. Для таких цілей можуть бути надані особливі рекомендації та побажання відносно складу комбікорму. Ці вимоги  життєво необхідними для того щоб задовольнити особливі потреби у харчуванні екзотичних мешканців зоопарків;

·       постійними споживачами комбікормів виступають птахоферми;

·       виробники кормових добавок;

·       виробники мінеральних та вітамінних сумішей.

 

Основні різновиди комбікормів

Під терміном комбікормом заведено вважати суміш яка виготовляться з кількох елементів. Використовується комбікорм для вигодовування різноманітних видів домашніх та диких тварин. Головним завданням комбінованих кормів є забезпечення тварин необхідними поживними речовинами. Також до їх складу мають входити певні білки, вуглеводи, жири, вітамінні та мінеральні добавки. Кількість їх у кормі залежить від того, для яких саме тварин він використовуватиметься.

У залежності від інгредієнтів комбікорму та їх процентного складу розрізняють декілька їх різновидів:

·       універсальні – як свідчить сама назва, такі комбікорми можна вважати самим розповсюдженим типом. Саме такий корм оптимально підходить для багатьох видів свійських та диких тварин. До його складу входять бобові та зернові культури, вітамінні та мінеральні добавки, олії;

·       спеціалізовані – їх виготовляють спеціально для певних видів тварин. Це можуть біти свійські або дикі птахи, велика рогата худоба, свині та вівці. Окрім основного складу спеціалізовані комбікорми можуть включати у себе певні інгредієнти для задоволення потреб тварин, яких ними годуватимуть. Вони можуть буди досить специфічними;

·       Комбікорми, що містять добавки. Під терміном «добавки» заведено вважати пробіотики або антибіотики, антиоксиданти та інакші додаткові елементи. Вони використовуються для того щоб підвищити імунітет тварин або поліпшити функціонування їх шлунково-кишкового тракту.

Звісно, перед тим як розпочинати власне виробництво комбікормів необхідно визначитися з цільовою аудиторію та попитом у вашому регіоні. У деяких областях найбільш популярним виступає комбікорм для свійських птахів, у деяких акценти потрібно робити на виготовлення кормів для коней, котрі містять антиоксиданти.

В залежності від складу комбікорму та його призначення він може виготовлятися у різноманітних формах:

·       гранульований комбікорм  має цілий ряд очевидних переваг. Він має тривалий термін зберігання, його легко транспортувати, від гранул практично немає пилу. Окрім того в залежності від потреб конкретної тваринницької ферми гранули можуть виготовлятися у певних, потрібних замовнику розмірах. Це надзвичайно зручно оскільки дозволяє оптимально контролювати споживання комбікорму та його дозування. Однак, слід звернути увагу на очевидний факт – виробництво гранульованих комбікормів більш витратне у порівнянні з інакшими його різновидами. Також гранули не використовуються для годування певних видів птиці та свійських тварин;

·       комбікорм у брикетах – так само як і гранули брикети мають тривалі терміни зберігання, їх легко транспортувати. Окрім того вони так само допомагають контролювати кількість споживання корму. Таке виробництво також досить витратне;

·       комбікорми рідкої консистенції – надзвичайно зручні для вигодовування певних різновидів свійської худоби та птиці. Особливо це стосується тих з них, котрим важко харчуватися твердими різновидами комбікормів або тих, котрі потребують додаткових мінеральних чи поживних речовин. Але оцінюючи переваги рідкого комбікорму та легкість його використання, потрібно звернути увагу на те, що для правильного дозування та зберігання комбікорму у рідкому вигляді будуть потрібні додаткові зусилля

·       комбікорми у сухій формі – універсальне та економічно вигідне рішення. Такий варіант оптимально підходить для багатьох видів свійської худоби та птахів. Попри те, що такий корм легко зберігати та використовувати, він створює досить багато пилу. Через це далеко не уся худоба чи птиця захоче ним харчуватися. Також сухі форми комбікормів досить важко правильно дозувати.

Отож, для того щоб починати власне виробництво комбікормів необхідно визначитися з тим, який з них найбільш популярним у вашому регіоні. Новачкам краще всього починати бізнес з універсальних. Це дозволить поступово опановувати усі технологічні процеси та з часом переходити до виготовлення більш складних варіантів комбікормів.

 

Що входить до складу універсального комбікорму

В залежності від виду тварин, яких будуть годувати універсальним комбікормом, його склад буде відрізнятися. Тим не менш, він однозначно міститиме певні універсальні компоненти. До них відносяться:

·       зернові – ячмінь та пшениця, овес, кукурудза та гречка, жито та інші злакові культури;

·       бобові культури – горох та боби, соя та інакші види;

·       мінерали – добавки котрі містять калій, кальцій, магній, фосфор та інші мінеральні мікроелементи;

·       вітамінні комплекси – можуть містити вітаміни групи А, В, D, Е, С та інші.

Також універсальні комбікорми можуть містити у своєму складі спеціалізовані добавки, що призначені для того щоб покращити смакові якості корму чи поліпшувати апетит та травлення тварин та птиці. До таких добавок відносяться солі, ферменти та амінокислоти.

Спеціальні різновиди комбікормів виготовляються для відгодовування великої рогатої худоби, птиці та свиней. У таких комбікормах містяться різноманітні компоненти для забезпечення усіх потреб для харчування певних видів тварин. Пропорції їх відрізняються між собою.

 

У яких приміщеннях можна обладнати виробництво комбікормів

Плануючи розпочинати власне виробництво комбікормів слід звернути увагу на те, що вимоги до приміщення в котрому він вироблятиметься регламентовані Санітарними нормами та правилами "Санітарно-епідеміологічних вимог», якими контролюється  як саме виробництво так ї його якість. Самими розповсюдженими з них вважаються:

·       виробнича площа не менш як 100 кв. м. для виготовлення комбікормів в об’ємах до 1,5 т/год.;

·       виробнича площа не менш як 150 кв. м. для виготовлення комбікормів в об’ємах від 1,5 до 3 т/год.;

·       виробнича площа не менше 200 кв. м. для виробництва комбікормів в об’ємах від 3 до 5 т/год.

Окрім того слід враховувати, що від виробничого комплексу до території житлових будинків не повинна бути меншою ніж 50 метрів.

Щодо відстані між виробництвом та об’єктів, що відносяться до соціальної інфраструктури то вона мА бути не меншою ніж 100 метрів. До таких об’єктів відносяться дитячі садочки, школи, медичні заклади та багато інших.

Також слід звернути увагу на те, що у конкретних випадках можуть встановлюватися окремі вимоги, правила та нормативи. Це залежатиме від умов певної місцевості та нормативних положень місцевого законодавства. Для того, щоб виробництво було легальним та в подальшому вам не довелося сплачувати штрафи перед тим як розпочинати бізнес потрібно проконсультуватися з фахівцями державних органів. Річ йде про ті з них, що відповідають за санітарні правила та норми певного регіону. Саме вони зможуть надати професійну консультацію та проінформувати про усі існуючі нюанси.

 

Яке обладнання необхідно придбати для того щоб розпочати власне виробництво комбікормів

Для того щоб розпочинати виробництво комбікорму необхідне наступне основне обладнання:

·       змішувач – використовується для рівномірного змішування основних  інгредієнтів у оптимальних для тварин пропорціях. В залежності від потреб певного виробництва комбікормів змішувачі можуть бути стрічковими чи гвинтовими, вертикальними чи горизонтальними. Визначатися з необхідною моделлю необхідно з врахуванням обсягу виробництва та технічних вимог до якості та різновиду комбікормів;

·       подрібнювачі – використовуються для того щоб надати сировині необхідної фракції. Подрібнювач може бути у вигляді окремого обладнання або вмонтованим безпосередньо у змішувач;

·       дозатори необхідно для точного розрахунку кожного з компонентів, котрі входять до складу комбікорму. Це дозволяє отримувати якісні комбікорми необхідної однорідності;

·       машини для пакетування – використовуються для упаковки готового комбікорму у пакети або мішки необхідного розміру;

·       конвеєри – з їх допомогою сировина та готові комбікорми транспортуються поміж виробничим обладнанням;

·       гранулятори використовуються для перетворення усіх компонентів комбікорму у гранули певного розміру;

·       охолоджуючі системи – використовуються для охолодження гранул. Ця процедура необхідна для попередження деформації гранул та збереження їх високого якісного рівня.

Окрім основного обладнання у виробничому процесі доцільне використання додаткового. До нього відноситься:

·       силос для зберігання первинної сировини;

·       плющила для зернових культур;

·       пакети для запаковування готових комбікормів.

Обираючи обладнання котре відповідатиме усім технологічним виробничим вимогам та стандартам якості, слід враховувати наступні фактори:

·       обсяги виробництва;

·       характеристики та особливості сировини, що використовуватиметься для виготовлення комбікорму;

·       технологічні вимоги до якісних характеристик готового корму.

Також починаючи бізнес з виробництва комбікормів необхідно промоніторити та визначитися з вартістю та гарантійними термінами обладнання. Не менш важлива надійність та солідність компанії виробника та можливість домовленостей про сервісне обслуговування.

 

Де замовляти сировину для виготовлення комбікормів

Сировину можна замовляти як у державних, так і у приватних підприємствах. Купувати можна готові суміші призначені для різноманітних видів свійських чи екзотичних тварин або окремі компоненти для виготовлення комбікормів. Також можлива закупівля сировини у фермерських господарствах, котрі спеціалізуються на постачанні сільськогосподарських культур.

Враховуючи рецептуру виготовлення комбікорму та конкретні виробничі потреби можливо замовляти різноманітні види зернових та бобових культур, мінеральні та кормові добавки, жири чи інакші компоненти.

 

Технологічні моменти виробництва комбікормів універсального призначення

Технологічний процес виробництва універсальних комбікормів складається з кількох етапів:

1.    В першу чергу необхідно підготувати сировину. В залежності від її виду може знадобитися очищення, молотьба, сортування чи інші виробничі процеси.

2.    Далі сировину змішують, дотримуючись збалансованих пропорцій та необхідного певним видам тварин поживного складу. До основної суміші комбікорму універсального призначення рекомендовані наступні інгредієнти:

·       40% зернових культур. Це може бути пшениця або кукурудза, ячмінь та інші культури;

·       20% бобових – сої або гороху;

·       30% кормових добавок найчастіше використовується силос або сіно;

·       5% мінералів – карбонату кальцію та/або солі;

·       5% жирів – оптимально використовувати соняшникову олію (рафіновану).

3.    На третьому етапі формується безпосередньо комбікорм. Підготовану суміш пресують або гранулюють. Таким чином отримують плитки або гранули готового комбікорму. Діапазон розміру гранул 2 – 8 мм.

4.    Готовий корм пакується у мішки (можна використовувати біг-беги) та відправляться на склад де й зберігається до відважування.

Для правильного розрахунку виробничих процесів виробництва комбікормів слід приймати до уваги наступні параметри:

·       заплановані об’єми виробництва;

·       складові компоненти кормової суміші;

·       поживні якості та цінність сировини;

·       відсоток втраченої у виробничому процесі сировини.

 

Персонал необхідний для злагодженої роботи підприємства

Стартуючи у виробництві власного комбікорму можна організовувати усі виробничі процеси власними силами. Це дозволить зекономити кошти на виробничих процесах. Зі зростанням виробництва та розвитком бізнесу вже можна задумуватися над тим щоб найняти додаткових робітників.

 

Як правильно розраховувати собівартість універсального комбікорму

Для розрахунку собівартості комбікорму необхідно враховувати наступні чинники:

·       оренда приміщення у якому розміщатиметься виробництво;

·       витрати на використану електроенергію;

·       витрати на оплату праці робітників;

·       витрати на упаковку готової продукції;

·       додаткові витрати.

Отож, для того щоб правильно розрахувати в яку саме суму обійдеться виготовлення комбікорму достатньо до плюсувати усі витрати на розділити суму на кількість виготовленого комбікорму.

Враховуючи невисоку націнку на комбікорми, стає очевидно, що для того щоб збільшувати рівень заробітку необхідно збільшувати об’єми виробництва.

 

Можливі ризики бізнесу та самі розповсюджені підводні камені

Враховуючи ризики слід звернути увагу на ймовірність змін у вартості сировини (зернових та бобових культур, сої та решти компонентів комбікорму). Саме від доступності сировини та її вартості насамперед й залежить бізнес по виробництву комбікорму, точніше його рентабельність.

Також слід враховувати можливість зміни попиту на ту чи інакшу продукцію. Він напряму залежить від багатьох чинників, до них належать зміни у:

·       вимогах до рівня якості комбікормів;

·       здоров’ї тварин;

·       споживчих вподобаннях.

Небезпечний для бізнесу й такий фактор як конкуренція. Конкурентами можуть стати інші виробники аналогічного комбікорму місцевого та міжнародного рівня.

Зміни в законодавчих нормах також відбуваються з регулярною періодичністю. Для того щоб дотримуватися законодавчих норм можуть знадобитися додаткові капіталовкладення.

Вплинути на заробітки може й неякісна продукція. Основною причиною в цьому може бути неякісна сировина а наслідками:

·       повернення продукції;

·       збитковість бізнесу;

·       погіршення репутації та втрата потенційних клієнтів.

Немало впливають на бізнес й зміни клімату. Вони можуть змінити як доступність так і вартість сировини, можуть викликати епідемії серед птахів чи тварин. І те і інше однозначно вплине на об’єми реалізації продукції та, відповідно на рівень доходів.

 

У підсумок

Виробництво комбікормів може стати вигідним та прибутковим бізнесом. Цьому у першу чергу сприяють наступні фактори:

·       велика кількість тваринницьких ферм та птахоферм;

·       достатня кількість сільськогосподарських площ;

·       наявність робітників.

Однак, слід враховувати й фактори, котрі впливатимуть на успішність бізнесу:

1.    Рівень конкурентості та особливості сільського господарства регіону.

2.    Оптимальну організацію виробничого процесу, що відповідатиме високим якісним стандартам.

Важливе й налагодження дружніх партнерських відносин з місцевими фермерами. Якщо врахувати усі всі чинники бізнес по виробництву комбікормів однозначно буде успішним.

 

Провідні фахівці компанії «ТехноМашСтрой» ніколи не припиняють самовдосконалюватися та вдосконалювати виробничі процеси чи обладнання. Саме тому періодично впроваджуються більш вдосконалені процеси контролю якості, технологічні процеси та системи управління.

Уся продукція компанії «ТехноМашСтрой» має супроводжуючі сертифікати відповідності:

·       європейський «СЕ»;

·       «УкрСЕПРО» - вітчизняний сертифікат.

Система управління у сферах діяльності на виробництві компанії забезпечується високим стандартом ISO 9001. ТехноМашСтрой завжди стоїть на шляху до європейського майбутнього.

Ознайомитися з роботою нашого обладнання Ви можете на наших каналах:

  • youtube.com - огляди роботи нашого обладнання
  • youtube.com - відгуки про роботу обладнання
Інші статті
  • Серія пелетних пальників Domna від ТехноМашСтрой
    Серія пелетних пальників Domna від ТехноМашСтрой
    Довговічність і надійність пальників Domna забезпечують чавунні решітки, на які поширюється довічна гарантія. Крім того, ефективна система самоочищення CCS рівномірно розподіляє паливо по поверхні решіток і ефективно видаляє залишки згорілого палива. Система ESC (Easy Service Cleaning) полегшує технічне обслуговування пальника, надаючи доступ до колосникового блоку для обслуговування без додаткових інструментів. Для максимальної безпеки при роботі з пальниками Domna використовується система...
    Повна версія статті
  • Подрібнювач тюків соломи/сіна "TOKMAK "
    Подрібнювач тюків соломи/сіна "TOKMAK "
    Система TOKMAK може також підготувати солому для включення до раціонів, щоби забезпечити ідеальну норму клітковини. Це допомагає підвищити продуктивність тварин та забезпечує покращення їхнього здоров’я. Також подрібнювач TOKMAK знижує витрати на робочу силу і з погляду якості роботи стане найбільшою інновацією протягом тривалого часу.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner